Nazwa forum

...bo warto robić więcej!


#1 2011-10-19 18:23:56

sandra_walecka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 22
Punktów :   

NAZWA

Czas zrobić burzę mózgów, abyśmy mogli formalnie działać. Komuś udało się coś wykombinować przez noc? (;

Offline

 

#2 2011-10-19 18:59:02

piotr pliszka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: NAZWA

propozycje nazwy:
NASZA RZECZ
NASZA PUBLIKACJA
RZECZ NASZA

Offline

 

#3 2011-10-19 22:13:18

Iza_Paliwoda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: NAZWA

Awangarda
Echo
Bez ściemy

Offline

 

#4 2011-10-19 22:53:30

 Michał_Potocki

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 6
Punktów :   

Re: NAZWA

"KPW?@"

Słowem wyjaśnienia:
taki pomysł, bo kiedyś używało się powyższego zwrotu, w rozumieniu (mniej więcej) "wszystko jasne?".
(O ile pamięć nie spłatała mi figla,) Padło stwierdzenie, że będziemy zajmować się wydarzeniami z województwa, stąd takie skojarzenie.
Skrót ten możnaby, równocześnie, odczytywać: Kujawsko-pomorskie województwo, a ewentualnie możnaby dodać slogan, więc prezentowałoby się to następująco:
"KPW?@ i wiesz co się dzieje."
Zaś jeśli chodzi o tą zbitkę "?@" to chodziło mi o wywoływanie na przyszłość skojarzenia:
? - bo ktoś nie wie jakie wydarzenia miały lub będą miały miejsce, zaglądasz na naszą stronę - @ jest odwołaniem do Internetu i przy okazji równocześnie do Nas - i się dowiadujesz.

Offline

 

#5 2011-10-20 12:58:15

sandra_walecka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 22
Punktów :   

Re: NAZWA

Ostatnio rozmawialiśmy o tym, aby nazwa organizacji była zarazem nazwą portalu, więc chyba 'nasza rzecz', 'nasza publikacja' odpadają. Co do Awangardy - nie jestem pewna, czy takiego czasopisma już nie ma (nie chciałabym też, aby porównywali nas z Awangardą z przeszłości).

Co o tym myślicie?

Rzecznasza (połączone) brzmi ciekawie. Echo - także trzeba byłoby sprawdzić, czy coś takiego nie występuje na inne uczelni.

Wspomnę jeszcze o nazwie, którą poruszyłam na spotkaniu: SYNERGIA - współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Termin ten jest pojęciem ogólnym, mającym zastosowanie w wielu różnych dziedzinach.

Postarajmy się ustalić  to jak najszybciej, abyśmy mogli zająć się formalną częścią.

Czekam na Wasze opinie - im więcej wypowiedzi, tym lepiej!

P.S. KPW też jest ciekawe, jednak wydaje mi się, że nazwa organizacji musiałaby być inna.

Offline

 

#6 2011-10-20 15:06:10

piotr pliszka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: NAZWA

Moim zdaniem Awangarda jest bardzo dobrym pomysłem. Jednoznaczny pozytywny przekaz, no i w Bydgoszczy myślę dobrze się kojarzy. Było kiedyś kino o tej nazwie. Miał tam swoje projekcje Klub Miłośników Filmu Mozaika.

Offline

 

#7 2011-10-20 15:30:55

sandra_walecka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 22
Punktów :   

Re: NAZWA

A co z porównaniami do tradycyjnej Awangardy? Ja, sięgając po czasopismo 'Awangarda' będę szukała tam treści związany z Awangardą, czy one u nas będą się powielały? Nazwa świetna, bo ma już swoją 'markę', jednak czy na pewno chcemy być porównywani do tego, co było, czy wolimy stworzyć coś nowego, startować od 'zera'?

Offline

 

#8 2011-10-20 15:57:00

piotr pliszka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: NAZWA

Moim zdaniem samo określenie jest dosyć szerokie, od nas tylko zależy jaką treścią je napełnimy ... tak naprawdę dotyczy to każdej nazwy którą wybierzemy ... nie upieram się jednak, poprostu Awangarda dobrze mi się kojarzy.
Zrobiłem "na szybko" projekt logotypu, "mocno zainspirowany" nieistniejącą już instytucją ... ale to tylko przykład ... że można coś odkryć na nowo, nawiązać do czegoś co było, a zarazem nadać temu nowy kształt. Podeślę Ci na maila.

Offline

 

#9 2011-10-20 16:35:09

 Michał_Potocki

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 6
Punktów :   

Re: NAZWA

Ja raczej trzymałbym się z dala od nazwy "Awangarda", (precyzyjnego znaczenia tego określenia nawet nie znam) ale kojarzy mi się to z prekursorstwem, z wyprzedzaniem tego co jest i tworzeniem czegoś nowego, można rzec, innowacyjnego, czego jeszcze nie ma. To z kolei, dla mnie, brzmi zbyt ambitnie i tutaj wywołuje obawę, że zostanę przerośnięty.
Może to kiepsko świadczy o moim swego rodzaju tchórzostwie przed byciem pionierem, jednak takie jak powyżej właśnie jest moje odczucie.
Bardziej przychylam się do nazwy "Echo". bo ciekawie brzmi.
Zaś, z dotychczas zaproponowanych, najbardziej do "Synergii", bo - w odniesieniu do znaczenia - również może przedstawiać wyzwania, natomiast nie prezentuje się to przesadnie górnolotnie, zatem w tym kontekście wyzwań na pewno się NIE przestraszę, lecz je podejmę. Ponadto "Synergia" bardzo do mnie przemawia przez skojarzenie z kreatywnością, działaniami twórczymi.

Offline

 

#10 2011-10-21 10:00:49

sandra_walecka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 22
Punktów :   

Re: NAZWA

Rozmawiałam z 6 osobami (4 studentów UTP, 2 osoby pracujące) odnośnie nazwy Awangarda. 4 osoby odpowiedziały, że w takim czasopiśmie szukałyby powiązania z dawną Awangardą, poezji, tekstów (i w sumie nie byłyby zainteresowane), 2, że szukałaby tam buntu przeciwko światu, masę krytyki.

Proszę, postarajmy się podjąć jakąś decyzję, abym mogła zanieść dokumenty do Sekretariatu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.talimasters.pun.pl www.pokoleniemichaela.pun.pl www.bakowyt2.pun.pl www.cs-dziupla.pun.pl www.aktywnidziennikarze.pun.pl