Nazwa forum

...bo warto robić więcej!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-10-19 23:25:09

 Michał_Potocki

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 6
Punktów :   

Portal, czyli co?

Przepraszam, ale słowo "portal" jakoś mało mi mówi, zatem jakie są pomysły na wygląd, funkcjonalności oraz inne?
Czy to ma być strona internetowa czy ...?
Szukamy osoby - informatyka, tak? - który zajmie się najpierw zbudowaniem strony internetowej, a następnie sprawowaniem, żeby sprawnie działa czy ...???
Cóż, jestem "zielony" w tej kwestii, dlatego pytam (nawet jeśli jest to absurdalne, obecnie, nic nie poradzę).
Chcę się skontaktować z dwoma znajomymi informatykami (tzn. aranżuję spotkania) tylko, że pytając o chęć współpracy, przy założeniu pozytywnego odzewu, kompletnie nie wiem co mam powiedzieć, że będą się zajmowali, ale czym?
Potrzeba mi maksimum konkretów, jeśli to możliwe.
Oczywiście, porozmawiam z nimi i zaimprowizuję.
Jednak sugestie, skojarzenia, pomysły zdecydowanie się przydadzą, także, dla sprecyzowania.

P.S.: Jest to oczywiste, ale podkreślam, że admin ma "zielone światło", żeby to przeredagować np. nadać wątkowi bardziej adekwatny tytuł.

Ostatnio edytowany przez Michał_Potocki (2011-10-19 23:27:44)

Offline

 

#2 2011-10-20 12:53:23

sandra_walecka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 22
Punktów :   

Re: Portal, czyli co?

Jeśli chodzi o kwestie informatyczne - także jestem 'zielona', jednak postaram się rozwiać chociaż część wątpliwości.

Portal - strona internetowa, na której systematycznie będą ukazywały się nasze artykuły (zdecydowaliśmy, że stawiamy na coś ambitniejszego + informacje codzienne, ale to jest jeszcze kwestia dogadania). Jeśli chodzi o ambitniejsze artykuły - możemy dotrzeć do uczelni w całej Polsce. Z informacjami sobie nie poradzimy (ewentualnie Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, co i tak będzie bardzo trudne), więc musimy to sobie przemyśleć.

Strona techniczna: szukamy osoby, która założy portal, najlepiej na jakiś prostych zasadach. Z doświadczenia wiem, że z obsługą joomli (jakkolwiek to się pisze) nie mielibyśmy problemów, więc poszłabym w tym kierunku, jednak informatycy mają większą wiedzą, więc wolałabym sugerować się ich podpowiedziami.

Jeśli ktoś byłby chętny do założenia czegoś takiego, trzeba będzie się spotkać, ustalić jakiś szablon (najlepiej, gdyby był chętny do stworzenia takowego), porozmawiać, wybrać zakładki i pewnie masę innych elementów.

Offline

 

#3 2011-10-21 08:37:25

sandra_walecka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 22
Punktów :   

Re: Portal, czyli co?

Rozmawiałam z 6 osobami (4 studentów UTP, 2 osoby pracujące) odnośnie nazwy Awangarda. 4 osoby odpowiedziały, że w takim czasopiśmie szukałyby powiązania z dawną Awangardą, poezji, tekstów (i w sumie nie byłyby zainteresowane), 2, że szukałaby tam buntu przeciwko światu, masę krytyki.

Proszę, postarajmy się podjąć jakąś decyzję, abym mogła zanieść dokumenty do Sekretariatu.

Offline

 

#4 2011-10-25 23:16:02

 Michał_Potocki

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 6
Punktów :   

Re: Portal, czyli co?

Pierwszy krok (czy raczej formalność) potencjalnie już mamy.
W jaki sposób zostanie (jeśli w ogóle "kolektywnie" będzie) ustalony wygląd strony oraz podstron, (/ elementów) które się tam znajdą (zakładki / sekcje i ich zamierzona tematyka)?

Offline

 

#5 2011-10-26 09:02:19

sandra_walecka

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 22
Punktów :   

Re: Portal, czyli co?

Michale,

rozmowy na ten temat będą prowadzone z informatykiem, którego jeszcze nie mamy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.antifapulawy.pun.pl www.broniewskiego.pun.pl www.mechatronika102mcm.pun.pl www.miniwwe.pun.pl www.ligagenerallyf1.pun.pl